Dinamo srušio Grke, Džeki šest minuta bilo dovoljno za asistenciju

Jednom nogom u narednoj rundi je i Fenerbahče naših Edina Džeke i Radeta Krunića

Sa meča na Maksimiru. Luka Stanzl / Pixsell

7.3.2024

Fudbaleri Dinamo Zagreba ostvarili su veliku prednost u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige protiv grčkog PAOK-a (2:0).

Modri su večeras na svom Maksimiru slavili protiv bezopasnih Grka na krilima dva pogotka sjajnog Brune Petkovića.

Petković je doveo Dinamo u vodstvo u 37. nakon greške odbrane, a trijumf tima koji sa klupe vodi bh. stručnjak Sergej Jakirović ovjerio je u 71. minuti.

Svih 90 minuta u pobjedi svog Dinama je odigrao mladi bh. reprezentativac Petar Sučić.

Jednom nogom u narednoj rundi je i Fenerbahče naših Edina Džeke i Radeta Krunića. Turski tim je kao gost bio bolji od blgijskog Rojal Union SG rezultatom 3:0.

Fener je poveo pogotkom Mičija Bačuajia (Michy Batshuayi) u 20. minuti. Prednost je udvostručio Džejden Ostervolde (Jayden Oosterwolde) u 84. minuti nakon asistencije Edina Džeke. U nadoknadi je treći gol dao Dušan Tadić s bijele tačke.

"Zmajevi" su meč počeli s klupe. Krunić je zaigrao od 68. minute, a Džeko je u igru ušao deset minuta kasnije.