Barcelona slavi tinejdžera: Dao je golčinu koju ne bi zaustavila ni tri golmana

Rajković zaustavio penal Gindoana, ali Jamalov šut je samo ispratio pogledom

Sa večerašnje utakmice. Platforma X

8.3.2024

Fudbaleri Barcelone su mnogo teže od očekivanog slavili protiv Majorke u 28. kolu La Lige (1:0).

Junak Katalonaca bio je Lamin Jamal (Lamine Yamal, 17) koji je postigao fantastičan pogodak vrijedan tri boda. S obzirom da ekipu čeka revanš meč Lige prvaka protiv Napolija, trener Barcelone Ćavi Ernandez (Xavi Hernandez) na teren je poslao kombinovan sastav.

Uprkos tome, Barcelona je mogla do vodstva u 24. minuti, ali je Predrag Rajković odbranio penal Ilkaju Gindoanu (Ilkay Gundogan).

I Majorka je imala svojih šansi. Ističe se pogođena prečka, a onda je u 73. minuti Jamal spektakularno pogodio za pobjedu.

Namjestio se na lijevu nogu i preciznim udarcem savladao Rajkovića koji je samo pogledom ispratio loptu na putu ka mreži.

Ovo mu je bio četvrti gol u prvenstvu, a računajući sva takmičenja ima ih šest uz sedam asistencija.

Barcelona je trenutno 2. tim lige sa 61 bodom, ima dva boda više od trećeplasirane Đirone koja tek treba odigrati utakmicu 28. kola.