TURSKA

Fener teškom pobjedom ostao u utrci za titulu: Bačuaji zamijenio Džeku i donio tri boda

Džeko je igrao do 83. minute, dok je Krunić presjedio na klupi za rezerve. Na drugoj strani Višća odigrao je svih 90 minuta

Slavlje igrača Fenera. Facebook

17.3.2024

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su na teškom gostovanju kod Trabzonspora u 30. kolu Superlige (3:2) i tako nastavili borbu za titulu prvaka Turske.

Dobro je krenulo za Fener koji je poveo u 13. minuti preko Brazilca Freda, a isti igrač je pred odlazak na odmor postigao drugi gol.

Koliko je Fener bio dobar u prvom dijelu, Trabzon je u drugom. Enes Bardhi je u 63. dao gol za 1:2, a izjednačenje domaćim donio je Trezege (Trezegeut) s bijele tačke u 78. minuti.

Fener se mučio, a onda je rezervista Miči Bačuaji (Michy Batshuayi) pogodio za zlata vrijedna tri boda u 87. minuti susreta.

Kapiten BiH i Fenera Edin Džeko igrao je do 83. minute, dok je Krunić presjedio na klupi za rezerve. Na drugoj strani Edin Višća odigrao je svih 90 minuta.

Inače, Fener se revanširao Trabzonu za poraz iz prvog dijela sezone identičnim rezultatom 3:2.

Fenerbahče nakon ove pobjede ima 79 bodova, dok prvoplasirani Galatasaraj ima dva boda više.