PRVENSTVO BIH

Igman u dvije minute srušio Slogu i zakuhao borbu za opstanak

Igman sada ima 26. bodova i skočio je na 8. mjesto, te gurnuo Željezničar u zonu ispadanja

S današnje utakmice u Konjicu. FK Sloga

29.3.2024

Fudbaleri Igmana iz Konjica su na svom terenu savladali Slogu Meridian rezultatom 2:0 u prvoj utakmici 24. kola Wwin lige BiH.

Bio je ovo bitan trijumf za izabranike Edisa Mulalića koji se bore za opstanak u elitnom rangu bh. fudbala. Tim iz Konjica je od prve minute napao Dobojlije, a do vodstva je stigao u 22. minuti kada je pogodio Anel Hebibović.

Dvije minute kasnije golman Sloge Nemanja Ščekić pravi pogrešku, a sve to kažnjava Stefan Denković i šalje loptu u mrežu.

Bilo je prilika i u nastavku utakmice. Nikolić je prijetio za Slogu, Janketić za Igman. Šanse su imali i Denković i Ahmetović za domaće, ali na kraju se rezultat nije mijenjao.

Igman sada ima 26. bodova i skočio je na 8. mjesto, te gurnuo Željezničar u zonu ispadanja. Sloga je ostala na 4. poziciji s 38 bodova.

Tim iz Konjica u narednom kolu gostuje Sarajevu, dok će Sloga dočekati Željezničar.