Tok utakmice / Real Madrid - Mančester siti 3-3

U posljednjoj trećini susreta sve je izjednačeno

Detalj sa utakmice Real Madrid - Mančester siti - Avaz
Zagrijavanje igrača Sitija na Bernabeu - Avaz

9.4.2024

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija sastaju se u okviru četvrtfinala Lige prvaka na stadionu Santiago Bernabeu.

Obje ekipe ulaze u ovaj meč u veoma dobroj formi.

"Kraljevski klub" je u osmini finala bio bolji od RB Lajpciga (2:1), dok su "Građani" znatno lakše prošli u dvomeču sa Kopenhagenom (6:2).

Tekstualni prijenos ovog meča, ali i značajne događaje sa drugog (Arsenal - Bajern Minhen), pratite uživo na portalu Avaz.ba.

Real Madrid - Mančester siti 3:3 (Kamavinga 12', Rodrigo 14', Valverde 79' / Silva 2', Foden 66', Gvardiol 71')

Arsenal - Bajern Minhen 2:2 (Saka 12', 76' / Gnabri 18', Kejn 32')

FT - Gotovo je i u Madridu. Spektakl je završen rezultatom 3:3.

90' - Četiri minute će se još igrati u Madridu. Gotovo je u Londonu. Arsenal i Bajern su remizirali rezultatom 2:2.

85' - Oba tima su stala na loptu. Smireno je u završnici.

79' - GOLLL!!!! Spektakl u Madridu. Valverde donosi poravnanje Realu. 3:3 je na Bernabeu.

76' - Arsenal je poravnao na Emiratesu. Trosar je pogodio za Topnike.

71' - GOLLL!!!! Novi preokret na susretu. Gvardiol je spektakularno pogodio za novi preokret

66' - GOLLL!!! Kakav pogodak Fodena, nije imao šanse Lunjin. Primio je loptu na 18 metara i pogodio iz mjesta za 2:2.

65' - Imao je Foden priliku ali je požurio. Na drugoj strani kontra, ali prebrza lopta za Valverdea.

60' - Prijeti i Bernardo Silva sada. Njegov udarac brani Lunjin.

56' - Nova velika šansa za Real! Vinisijus je izašao pred golmana Ortegu, ali njegov neprecizan udarac odlazi preko gola. Opasniji je Real.

54' - Sjajan pokušaj Belingema, prevario je dva igrača i šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

46' - Počelo drugo poluvrijeme u Madridu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Tri minute produžetka u prvom poluvremenu.

42' - Velika šansa za Real. Vinisijus je bio u solo prodoru, ali njegov udarac zaustavlja Lunjin.

38' - Požutio je Akanđi u redovima Sitija.

32' - Preokret u Londonu. Kejn pogađa iz penala za vodstvo Bajerna.

31' - Nakon duže vremena jedna prilika. Rodrigo se namjestio na šut, ali je odbranio to Ortega.

27' - Nakon fantastičnog početka u Madridu, ritam utakmice je očekivano malo usporio.

18' - Poravnanje na Emiratesu. Gnabri pogodio za Bajern.

14' - GOLLL!!! Nevjerovatno. Real je preokrenuo u dvije minute. Rodrigo je pobjegao svojim defanzivcima, a onda pogodio kroz noge Akanđija i Ortege.

12' - GOLLL!!!! Kamavinga pogađa. Šutirao je Francuz, a lopta je na putu do gola pogodila Rubena Diasa i  prevarila golmana Ortegu.

10' - Arsenal je poveo u Londonu protiv Bajerna pogotkom Sake.

7' - Svašta se dešava u šesnaestercu Reala. Pokušava Haland, a onda i Griliš. Međutim, Lunjin, pa onda i odbrana Reala sprečava.

6' - Prvi dobar napad Reala, ali izbija Gvardiol i spašava Siti od opasne šanse.

2' - GOLLL!!! Kakav pogodak Bernarda Silve. Uhvatio je na spavanju Lunjina i pogodio fenomenalno iz slobodnog udarca za vodstvo Sitija.

1' - Već u prvoj minuti žuti karton za Čuamenija zbog grubog starta nad Grilišom. Propustit će Francuz revanš.

1' - Počeo je susret u Madridu.