NESTVARAN NIZ

Bajer deklasirao rivala i 50. put ove sezone ostao neporažen

Da stvar bude fascinantnija, "Apotekari" su u tih 50 utakmica dali čak 141 pogodak

S utakmice Bohuma i Bajera - Avaz

12.5.2024

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena deklasirali su Bohum u pretposljednjem kolu Bundeslige s 5:0 i došli do 50. uzastopne utakmice bez poraza.

Da stvar bude fascinantnija, "Apotekari" su u tih 50 utakmica dali čak 141 pogodak. Večeras im je pomoglo rano isključenje Feliksa Paslaka (Felix Passlack) već u 15. minuti susreta.

Igrača više Bajer je iskoristio u 41. kada je Patrik Šik (Patrick Shick) pogodio, a u nadoknadi prvog dijela iz penala je poduplao prednost Viktor Bonifejs (Victor Boniface).

"Apotekari" su još tri gola dali u nastavku. Prvo je Amine Adli pogodio za 3:0 u 76. minuti, a onda se četiri minute prije kraja u strijelce upisao Josip Stanišić.

Konačnih 5:0 postavio je fantastični Aleks Grimaldo (Alex) u posljednjim trenucima utakmice.