EURO 2024

Najluđa utakmica prvenstva do sada: Albanija izbila pobjedu Hrvatskoj u 95. minuti

Rezervista Đasula je dao autogol, a onda i gol u 95. minuti za veliki bod Albanije

Detalj s utakmice - Avaz
+5

prije 7 dana

Fudbaleri Hrvatske i Albanije remizirali su u fantastičnoj utakmici 2. kola grupe B Evropskog prvenstva (2:2).

Počelo je i završilo šokantno po "Vatrene" koji su bili favorit u ovom meču. U 11. minuti Ćazim Laci je iskoristio uspavanost odbrane i glavom matirao Dominika Livakovića.

Nije se ni Livaković istakao intervencijom. Taj gol je poremetio hrvatske fudbalere. Sve je djelovalo kao iz neke noćne more za tim Zlatka Dalića.

Albanci su napadali, dok je Hrvatska izgledala neprepoznatljivo. Ni Luka Modrić nije bio na nivou, a u 30. minuti je mogao biti krivac za gol.

Izgubio je loptu, ali ga je spasio Dominik Livaković koji je zaustavio šut Aslanija.

Drugo poluvrijeme je donijelo jednu sasvim drugačiju Hrvatsku koja je napadala, ali do gola nije mogla sve do 74. minute.

Bila je to sjajna akcija "Vatrenih" koju je u gol pretvorio Andrej Kramarić. Samo dvije minute kasnije potpuno druga slika na semaforu - Hrvatska vodi.

Budimir je uspio proći po strani, uposliti Luku Sučića, a nakon njegovog šuta nes(p)retno lopta pogađa rezervistu Đasulu i ide u mrežu albanskog gola.

Kada se činilo da će Hrvatska doći do vrijedna tri boda, Albanija je u 95. minuti stigla do gola. Đasula, koji je trebao biti tragičar, postao je heroj Albanije i postigao pogodak za erupciju oduševljenja albanskih navijača.

Sofascore za Dnevni avaz

Statistika s utakmice Hrvatska - Albanija.

Hrvatska u narednom kolu igra protiv Italije, a Albanija će odmjeriti snage sa Španijom.

Rezultat i strijelci:

Hrvatska - Albanija 2:2 (Kramarić 74', Đasula autogol 76' / Laci 11', Đasula 90+5')