EVROPSKO PRVENSTVO

Francuzi pobijedili i poslali Srbiju kući

Koliko su "Trikolori" dominirali večeras govori i podatak da su Orlovi u prvom poluvremenu postigli samo sedam golova

Srbija poražena od "Trikolora". AFP

I. Ć.

17.1.2022

Rukometna reprezentacija Francuske pobijedila je Srbiju rezultatom 29:25 i tako s maksimalne tri pobjede izborila narednu rundu Evropskog prvenstva. Ovoj pobjedi se obradovala i selekcija Hrvatske, koja je zahvaljujući pobjedi "Trikolora" prošla u sljedeći krug takmičenja.

Koliko su Francuzi dominirali večeras govori i podatak da je Srbija u prvom poluvremenu postigla samo sedam golova.

Reprezentativci Srbije su imali zaostatak od 10 golova, ali uz dobru seriju u samom finišu susreta uspjeli smo smanjiti poraz na četiri razlike.

U redovima Francuske najviše se ističe Mahe sa šest golova, a dobru partiju je pružio i Mem s jednim golom manje.

S druge strane, u reprezentaciji Srbije raspoložen je bio Radivojević sa sedam golova, te Marsenić i Kukić sa četiri.