Amerikanka je i prva žena koja je ovu dionicu prošla ispod 51 sekunde

Meklaflin: Popravila svoj dosadašnji rekord. AGENCIJE

A. V.

23.7.2022

Amerikanka Sidni Meklaflin (Sydney McLaughlin) osvojila je zlatnu medalju u utrci na 400 metara s preponama na Svjetskom atletskom prvenstvu u američkom Judžinu s novim svjetskim rekordom od 50.68 sekundi.

Prvim svjetskim rekordom na ovom SP-u, Meklaflin je uveliko popravila svoj dosadašnji rekord (51.41) koji je postigla također u Judžinu 25. aprila ove godine. Amerikanka je i prva žena koja je ovu dionicu prošla ispod 51 sekunde.

Meklaflin je do zlata došla završivši daleko od osvajačice srebrne medalje Femke Bol iz Nizozemske, dok je braniteljica naslova Amerikanka Dalila Muhamed (Dalilah Muhammad) završila kao treća.

Majkl Norman (Michael) iz SAD-a (44,29) i Bahamka Šona Miler Uibo (Shaunae Miller-Uibo - 49,11) osvojili su prva mjesta na 400 m, a u bacanju koplja svjetsku titulu odbranila je Australka Kelsi-Li Barber. Kelsey-Lee Barber (66,91).