BOŽIĆNI KUP 2023

Sjajan učinak plivača Sport time u Mostaru

Klub je bio najbolje plasirani iz Bosne i Hercegovine na drugom mjestu u ukupnom skoru

Članovi PK Sport time. PK Sport time

16.12.2023

Takmičari Plivačkog kluba Sport time iz Sarajeva osvojili su 38 medalja na 11. tradicionalnom međunarodnom „Božićnom kupu 2023“ održanom danas u Mostaru.

Na takmičenju u organizaciji Akademskog plivačkog kluba Zrinjski iz Mostara nastupili su plivači i plivačice iz 16 klubova. Plivački klub Sport time pod vodstvom trenera Aldina Avdića bio je najbolje plasirani iz Bosne i Hercegovine na drugom mjestu u ukupnom skoru.

Zlatne medalje iz Plivačkog kluba Sport time osvojili su: Berin Ikanović (u četiri discipline), Tesnim Maksumić (tri), Veljko Marković (dvije), te Nejra Kovačević.

Srebreni su bili: Tahir Zukić (u četiri discipline), Ammar Avdić (tri), Džana Kamenjašević (dvije), te Omar Efendić, Uma Avdić, Jan Radenović, Veljko Marković, Nejra Kovačević i Farah Godinjak

Do bronzi su plivali: Ella Oković (u tri discipline), Nejra Kovačević (dvije), Farah Godinjak (dvije), te Omar Efendić, Jan Radenović, Kerim Nuhbegović, Ammar Avdić, Uma Avdić i Džana Kamenjašević.