NASTAVILA DOMINACIJU

BiH deklasirala Njemačku i ponovo osvojila Zlatnu ligu nacija

Dominacija "Zlatnih ljiljana". Paravolley Europe

25.5.2024

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobijedila je Njemačku i kolo prije kraja osvojila Zlatnu ligu nacija (3:0).

Izabranici selektora Ifeta Mahmutovića su nastavili dominaciju na velikoj sceni, a danas su selekciju Njemačke pobijedili u tri seta (25:15, 25:19, 25:21).

Iako je bila riječ o derbiju Zlatne lige, naša reprezentacije je deklasirala rivala.

Prvi set je osvojila za samo 15 minuta igre (25:15). Drugi je privela u svoju korist sa 25:19, dok je treći bio nešto neizvjesniji (25:21).

Bosna i Hercegovina će sutra od 13 sati igrati duel 5. kola protiv Ukrajine, pa će izabranici selektora Mahmutovića imati priliku da Zlatnu ligu završe bez poraza.

Vrijedi istaći da je ovo priprema za Paraolimpijske igre u Parizu koje očekuju "Zlatne ljiljane" u avgustu ove godine.