Video / Italijan "ukrao" set Alkarazu, pa probudio zvijer

Španac nastavlja svoj pohod ka odbrani titule

Karlos Alkaraz. AP

9.3.2024

Drugi reket svijeta i branilac titule Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) pobjedom je započeo Masters u Indijan Velsu, ali do nje je došao teže nego očekivano. Španac je igrao prvi meč protiv Matea Arnaldija, a meč je završio rezultatom 2:1, po setovi 6:7, 6:0, 6:1.

Imao je priliku Alkaraz već od sedmog gema napraviti razliku kada je oduzeo servis protivniku, ali se odmah u sljedećem desio ribrejk. Nakon toga su dobro servirali obojica i ušlo se u taj-brejk.

Na iznenađenje svih Arnaldi je osvojio taj-brejk, ali to je samo razbudilo Alkaraza.

Sljedeći set je Španac osvojio monociklom, odnosno bez izgubljenog gema, za samo 27 minuta. Seriju je nastavio i s tri gema u finalnom setu. Tada je bilo potpuno jasno zašto je popularni Karlitos favorit na ovom meču. Posljednji set je riješio rezultatom 6:1.

U narednom kolu će Alkaraz igrati protiv Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima (Felix Auger-Aliassime).