AUTO-MOTO

KIA pobrala tri dizajnerske nagrade

Nova priznanja za inovativan rad

Marketing

13.1.2015

KIA Motors dobila je prestižne nagrade "Good Design" za svoja tri najnovija modela - luksuznu limuzinu Kia K900 (na nekim tržištima se zove K9 ili Quoris' a ne prodaje se u Evropi), električni crossover Soul EV te koncept GT4 Stinger, i to u kategoriji prijevoza.

Žiri, koji čine nezavisni stručnjaci s područja dizajna, industrije dizajna i medija, KIA-ine modele nagradio je na osnovu različitih kriterija, a to su inovativni dizajn, nove tehnologije, oblik, materijali, gradnja, koncept, djelovanje, upotrebljivost, energetska učinkovitost i briga za okolinu.

Son-Nam Li, potpredsjednik marketinga u KIA Motors Corporation, rekao je o ovom priznanju: 

- Ove tri nagrade zaključuju vrlo uspješnu godinu za KIA-in dizajnerski tim, koji je u posljednjih nekoliko godina za svoje najnovije modele pokupio brojne nagrade. Soul EV i GT4 Stinger spadaju među najprivlačnije modele koje smo ikad napravili, dok se K900 može pohvaliti klasičnim, ali istovremeno i modernim stilom kao i najnovijim izgledom luksuza. Nagrade svjedoče o konstantnosti naše dizajnerske izvanrednosti.

KIA-in dizajnerski tim je od 2006. godine, otkako ga je preuzeo Peter Šrajer (Schreyer), dobio brojne dizajnerske nagrade za upečatljiv i inovativan rad, koji je nesumnjivo značajno doprinio KIA-inom velikom globalnom rastu posljednjih godina. 

Nagrade "Good Design", koje se dodjeljuju od 1950., nagrađuju dizajnersku izvanrednost u 25 kategorija. Dizajneri i proizvođači iz više od 30 zemalja dobitnici su nagrada, koje su u prethodnim godinama obuhvatale sve od spajalica za papir do aviona Boeing 787 Dreamliner i NASA-inog svemirskog broda.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.