Osvojile srebrne medalje na turniru u Samoboru

Sestre Sipović s ocem Zijadom. FACEBOOK

A. V.

25.1.2023

Proteklog vikenda takmičarke Karate kluba Ippon i reprezentativke BiH nastupale su na tradicionalnom 31. Karate Grand Prix Croatia, koji se održava u Samoboru.

Emina Sipović je osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih seniorki do 61 kg, pobjedivši reprezentativke Makedonije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Nejra Sipović je također osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih seniorki do 55 kg. Na putu do medalje, pobijedila je predstavnice Bugarske, dvije takmičarke Hrvatske.

Inače, godinama unazad ovaj turnir je jedan od najjačih u Evropi, a ove godine na istom je učestvovalo preko 1700 takmičara iz 24 države.

Za mnoge reprezentacije ovo je zadnja provjera pred Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i U21, koje se održava početkom februara na Kipru.