Sjajan dan bh. karatista: Četiri zlatne medalje za Bosnu i Hercegovinu

Anes Bostandžić, Emina Sipović, Ali Arnautović i Bekir Grabus napravili sjajan uspjeh i obradovali svoju domovinu

Zlatni bh. karatisti. Karate savez BiH

11.2.2024

Lijep dan za bh. sport. Prvo je najbolji bh. fudbalski sudija Irfan Peljto dobio povjerenje da sa saradnicima sudi meč nokaut faze Lige prvaka između Lajpciga i Reala, potom je sjajna Elvedina Muzaferija ispisala historiju bh. skijanja, a sada su karatisti ostvarili fantastičan rezultat u Gruziji.

Naime, Anes Bostandžić, Emina Sipović, Ali Arnautović i Bekir Grabus su osvojili zlatne medalje na Evropskom prvenstvu koje se održava u gruzijskom Tbilisiju.

Bostandžić je u finalu borbe do 21 godine +84 kg savladao predstavnika Azerbejdžana Osmanli Osmana sa 8:0.

Emina Sipović osvojila je zlatnu medalje u kategoriji borbe U21 -61 kg, a Emina je u finalu savladala predstavnicu Slovenije rezultatom 4:1.

Bekir Grabus je na putu do zlatne medalje u kategoriji borbe U21 -67kg savladao domaćeg predstavnika sa 2:1.

Četvrto zlato za BiH osvojio je Ali Arnautović koji je preko ukrajinskog takmičara došao do pobjede u finalu u kategoriji kadeti - 70kg (1:0).

Vrijedi istaći da je Ajla Sipović osvojila srebro u konkurenciji juniorki -66 kg, dok je Nejra Sipović bila bronzana u konkurenciji U21 -55kg.