NBA LIGA

Jokić predvodio Denver do duple pobjede

Nagetsi upisali i pobjedu za NBA Kup, a Jokiću je asistencija falila za tripl-dabl

Detalj s utakmice. Twitter

H. J. I.

15.11.2023

Nikola Jokić predvodio je Denver do još jedne pobjede u NBA ligi, s tim što se ova protiv Los Anđeles Klipersa računa duplo jer će biti "upisana" i za NBA Kup.

Denver je u triler završinici slavio rezultatom 111:108, a Jokić je imao učinak od 32 poena, 16 skokova i devet asistencija. S druge strane, Pol Džord je igrao nevjerovatno i zabilježio je 35 poena i sedam asistencija kod gostiju.

Na 15 sekundi do kraja ukrao je i loptu Jokiću koji umalo da postane tragičar. Vodio je Denver sa 109:106, imao napad koji je Džordž "presjekao" i pogodio za samo pola koša zaostatka. Ipak, Nagetsi su se izvukli jer je upravo Nikola ubacio dva penala za kraj, a Džordž promašio trojku za produžetak.

Jokić je već poslije prve četvrtine imao 11 poena, šest skokova i četiri asistencije, da bi do poluvremena ostvario dabl-dabl učinak od 18 poena, 10 skokova i šest asistencija.

Na taj način je jasno pokazao da će ovo opet biti njegov meč, u kom su Nagetsi, doduše, ispustili prednost od osam poena koliko su imali na pauzi (60:72). Rival je i poveo sa 84:81 u finišu treće četvrtine, ali je Aron Gordon pogodio trojku praktično uz zvuk sirene, na sekund do kraja.

Denver je sredinom druge dionice preuzeo primat, kada su Jokić i ekipa poveli sa 51:41, zatim imali i +13 u jednom trenutku (54:41). Ipak, kao što je počela, utakmica se i završila rezultatskom klackalicom i dramom.

Klipersi su došli u situaciju da imaju +7, da vode 99:92, ali su se Jokić i Gordon pobrinuli da rezultat na semaforu brzo stoji 98:99. Jokić je na 2.23 do kraja postigao svoj 30. poen i izjednačio je na 102:102.

Gordon je ubacio 2+1 za 105:102, Redži Džekson je na 1.10 anulirao ranije poene Pola Džorda (107:104), da bi Jokić u posljednjoj minuti uhvatio dva skoka, a Reždi Džekson promašio oba penala pri rezultatu 109:104.

Denver je na 22 sekunde do kraja tražio tajm-aut, Kavaj Lenard je ubacio dva penala (109:106), a onda je i Džord ukrao loptu Jokiću i smanjio na 109:108 na 15 sekundi do kraja.

Jokić se vrlo brzo našao na linij penala, pogodio je oba, da bi Džordž bio neprecizan za tri poena na pet sekundi do kraja.

Uz Jokića, Godon je bio sjajan sa 20 poena. Redži Džekson je ubacio 18, a po 10 su imali Majkl Porter i Kristijan Braun. Kada su u pitanju Klipersi, Džejms Harden je imao 21 poen, Kavaj Lenard je dodao 15, a Norman Pauel 14.