EUROLIGA

Real Madrid nastavio pobjednički niz protiv Zvezde: Loša šutersko veče za Musu

"Kraljevi" su upisali četrnaestu pobjedu u ovoj sezoni kontinentalnog takmičenja

Musa: Noć za zaborav. Real Madrid Baloncesto

19.12.2023

Real Madrid je u 15. kolu Eurolige slavio na gostovanju kod Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 58:72.

"Crveno-bijeli" su mnogo bolje započeli meč i na predvođeni mađarskim košarkašem Adamom Hangom su brzo došli do prednosti od osam poena.

Međutim, kako su počeli treneri uvoditi izmjene, tako je došlo i do pada u njihovoj igri, te su "Kraljevi" već do kraja prve četvrtine, ponajviše zahvaljujući Valteru Tavaresu (Walter), uspjeli izjednačiti.

Druga četvrtina je protekla u znaku košarkaša Reala i lošoj odbrani centara od strane igrača Zvezde, pa ih je onda i Poarije (Porier) kažnjavao. S druge strane, Miloš Teodosić je postigao 12 od svojih 14 poena na ovom susretu. Na pauzu su otišli "Kraljevi" s prednošću od 11 poena.

"Kraljevski klub" je nastavio u istom ritmu i u trećoj dionici, a u tome ih je predvodio hrvatski košarkaš Mario Hezonja, koji je izgledao kao najraspoloženiji u ovoj ne previše dopadljivoj utakmici.

Na kraju, igrači Zvezde su samo željeli da dovrše ovu utakmicu, te je bilo poprilično jasno koja je ekipa u mnogo boljoj formi trenutno.

Madriđane je na ovom susretu predvodio Hezonja sa 17 postignutih koševa, dok je Poarije dodao 12.

Bh. reprezentativac Džanan Musa je upisao samo četiri poena na ovom susretu uz veoma loš šut iz igre (1/8).

U redovima beogradske ekipe najefikasniji su bili Luka Mitrović i Miloš Teodosić sa po 14 poena.

"Kraljevi" su ovom pobjedom nastavili svoj sjajan niz i sada se nalaze na omjeru od 14 pobjeda i jednog poraza, dok je ovo bio deseti poraz u 15 kola za Zvezdu.