Brutalna partija Kenana Kamenjaša: Razbio bivšu ekipu, malo mu nedostajalo za dabl-dabl

Pobjedom na ovom susretu Studentski centar je došao do šeste pozicije

Kamenjaš: Dominirao pod koševima. Budućnost VOLI / Filip Roganovic

23.12.2023

Bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš briljira ove sezone u dresu Studentskog centra. Njegova ekipa u gostima je pobijedila Budućnost, za koju je nastupao prošle sezone, rezultatom 82:94.

Utakmica je većim dijelom bila izjednačena, a uspjeli su je prelomiti tek u posljednjoj četvrtini koju su odigrali zaista sjajno.

Kamenjaš je u pobjedi svoje ekipe upisao 26 poena i devet skokova, uz dvije asistencije, a na parketu je proveo skoro 27 minuta. Osim našeg košarkaša, izuzetno efikasan je bio i Mirković sa 17 ubačaja.

S druge strane, Slavković sa 20 i Jogi Ferel (Yogi Ferrell) s 12 poena su bili najistaknutiji.

Pobjedom na ovom susretu Studentski centar je došao do šeste pozicije, te su sada na omjeru od sedam pobjeda i šest poraza, dok je Budućnost na četvrtom mjestu ABA lige s osam pobjeda u 13 utakmica.