Od ponora do velikog trijumfa: Partizan se vratio sa -24 i slavio protiv Makabija

"Crno-bijeli" su pobijedili na domaćem parketu poslije nevjerovatnog preokreta

Partizan; Nevjerovatan povratak. KK Partizan

12.1.2024

Košarkaši beogradskog Partizana su slavili u 21. kolu Eurolige protiv Makabija iz Tel Aviva rezultatom 88:79 nakon nevjerovatnog preokreta.

Naime, "crno-bijeli" su nakon samo pet minuta gubili 0:16, a prve poene su postigli tek nakon šest minuta.

Oni su gubili i 24 razlike sredinom druge četvrtine, ali onda je proradila mašinerija ove ekipe, predvođene Pi Džej Dožerom (P.J. Dozier), koji je postigao 16 od svoja 23 poena u prvom dijelu utakmice.

Treba napomenuti i da su košarkaši Makabija u nevjerovatnom procentu pogađali šuteve za tri poena u prvom poluvremenu.

Polako su igrači Partizana vraćali se u utakmicu, da bi izjednačili krajem treće četvrtine, a onda u posljednjoj dionici preuzeli prednost i kontrolu nad utakmicom.

Pomenuti Dožer je bio najefikasniji na susretu sa 23 poena, dok je Džejms Naneli (James Nunnally) ubacio 20, a sigurno bi ih bilo još da nije bio isključen sa utakmice.

Kod Makabija najraspoloženiji je bio Vejd Boldvin (Wade Baldwins) sa 19 ubačaja.

Partizanu je ovo bila 11. pobjeda u 21 utakmici, dok je Makabi na omjeru od 12 pobjeda i devet poraza.