Iznenađenje u Madridu: Musa i društvo iznenađujuće izgubili na svom parketu

Najbolji pojedinac susreta je bio Badio s 20 poena, dok se kod Reala istakao Vensan Pojrije s 19 ubačaja

Musa: Ubacio osam poena. Platforma X

31.3.2024

Košarkaši Real Madrid iznenađujuće su izgubili na svom parketu od Manrese u 27. kolu Endesa lige rezultatom 83:72.

Gosti su većim dijelom vodili, a sredinom treće četvrtine imali su i 11 poena prednosti. Real je u posljednjoj dionici uspio doći na poen zaostatka, ali je Manresa uspjela odbiti nalete "Kraljeva".

Prelomna je bila trojka Brankou Badio za +7 gostiju na 1:26 do kraja utakmice.

Najbolji pojedinac susreta je bio Badio s 20 poena, dok se kod Reala istakao Vensan Pojrije (Vincent Poirier) s 19 ubačaja.

Bh. reprezentativac Džanan Musa na parketu je proveo 19 minuta i postigao osam poena uz dva skoka i jednu asistenciju.

Real Madrid je i dalje prvi u Španiji s 27 pobjeda i četiri poraza, dok je Manresa na 8. mjestu s omjerom 16-11.