Pari Sen Žermen savladao Monako u Superkupu i stigao do prvog trofeja u sezoni

Arhiv

Agencije

4.8.2018

U Kini, na stadionu Šenžen, odigrano je finale Superkupa Francuske, sastali su se Pari Sen Žermen i Monako, a na kraju smo vidjeli laganu pobjedu Parižana, bilo je 4:0 (2:0).

Oba tima i dalje nisu u formi, mnogi važniji igrači su ostali na klupi, pojedini se još nisu ni vratili s odmora nakon Mundijala.

Đanluiđi Bufon (Gianluigi Buffon) je zabilježio svoju prvu zvaničnu utakmicu u dresu PSG-a, što je svakako vrijedno pomena.

Šampioni Francuske su došli do prednosti fantastičnim golom Anhela Di Marije (Ángel Di María) iz slobodnog udarca u 33. minuti, da bi 7 minuta kasnije Nkunku (Christopher Nkunku) uspio da povisi na 2:0.

Rezultat od 3:0 postavlja u 67. minuti Timoti Vea (Timothy Weah), nakon sjajnog prodora i asistencije Nsokija (Stanley Nsoki), da bi konačnih 4:0 postavio svojim drugim golom Anhel Di Marija u nadoknadi vremena.