Leganes bolji od Barcelone, Sevilja razbila Real

Kraljevski klub je u Andaluziji poražen sa 3:0

Fena

27.9.2018

Vodeće ekipe španskog nogometnog prvenstva Barcelona i Real Madrid doživjele su prve prvenstvene poraze u novoj sezoni.

U 6. kolu La Lige Leganes je na svom terenu bio bolji od Barcelone 2:1, dok je Sevilja s visokih 3:0 pobijedila Real.

U predgrađu Madrida Barcelona je povela u 12. minuti pogotkom Kutinja (Coutinha), no u nastavku Leganes je napravio potpuni preokret. Prvo je u Marokanac  El Zahar (Zhar) u 52. minuti izjednačio, a minutu kasnije Oskar Rodrigez (Oscar Rodriguez) pogodio za konačnih 2:1.

Nakon poraza Barcelone madridski Real imao je priliku pobjedom na gostovanju kod Sevilje izbiti na vrh ljestvice, no domaći nogometaši odigrali su odličnu utakmicu te su s tri gola u mreži ispratili evropske prvake.

Andre Silva u 17. i 21. minuti te Ben Jeder (Ben Yedder) u 39. bili su strijelci za pobjedu Sevilje.

U dvije preostale utakmice 6. kola igrane u srijedu Viljareal je u gostima pobijedio Atletiko Bilbao rezultatom 3:0, dok su Valencia i Selta Vigo odigrali neodlučeno 1:1.

Na vrhu ljestvice su Barcelona i Real sa po 13 bodova, uz bolju gol-razliku Barcelone. Atletiko Madrid na trećem mjestu zaostaje dva boda.