Čelzi petardom ispratio Hadersfild sa Stamford bridža

25. kolo Premijer lige

2.2.2019

+2

Čelzi je u okviru 25. kola engleske Premijer lige deklasirao Hadersfild rezultatom 5:0. Mrežu gostiju u 16. minuti načeo je Gonsalo Iguain (Gonzalo Higuain) nakon asistencije Ngolo Kantea (N'Golo). U 45. igrač gostiju Elias Kačunga srušio je jednog domaćeg igrača u kaznenom prostoru i sudija je dosudio penal. Siguran s bijele tačke u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena bio je Eden Azar (Hazard), koji je pogodio za 2:0.

U 66. minuti isti igrač povisio je na 3:0. U 69. minuti Gonsalo Iguain (Gonzalo Higuain) je pokazao svoje individualne sposobnosti i pogodio mrežu gostiju nakon fantastičnog udarca iz prve sa oko 21 metar za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je  David Luiz u 86. minuti meča. S ovom pobjedom, "Plavci" su se vratili na 4. mjesto na tabeli i sada imaju 50 bodova.