PREMIJERŠIP

Triler završnica: Nobl promašio penal u 94. minuti, meč obilježio nesvakidašnji potez Mojesa

Junajted ponovo slavio na gostovanju kod Vest hema

Noble: Penal mu bio prvi kontakt s loptom. TWITTER

E. Ćosić

19.9.2021

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su nakon preokreta Vest hem sa 2:1 u okviru 5. kola engleskog Premijeršipa. "Čekičari" su u posljednjim sekundama mogli izbjeći poraz, ali je David De Hea (De Gea) odbranio penal Marku Noblu (Noble).

Meč je obilježio nesvakidašnji potez trenera Vest hema koji je odlučio ubaciti Nobla da izvede jedanaesterac. Veteran i legenda kluba je tako prvi kontakt s loptom imao pri šutiranju jedanaesterca, koji je loše izveo. Lopta je bila polu-visoka, onakva kakvu golmani najviše vole.

Ovo je bio prvi penal koji je De Hea odbranio nakon pet godina. Inače, Said Benrama je doveo "Čekičare" u vodstvo golom u 30. minuti, a poravnanje "Crvenim đavolima" donio je Kristijano Ronaldo (Cristiano) pet minuta kasnije.

Junajted je do preokreta došao u 89. minuti kada je Džesi Lingard (Jesse) sjajno pogodio. Prethodno je Englez dočekan aplauzom navijača Vest hema, za koji je nastupao u prošloj polusezoni kao posuđen igrač.

U istom terminu odigran je još jedan meč, Brajton je savladao Lester sa 2:1.