Bajern i PSG su danas poklekli: Napoli je jedina stopostotna ekipa

Napolitanci imaju sedam pobjeda iz isto toliko utakmica

Napoli danas pobijedio na gostovanju kod Fiorentine. TWITTER

E. Ćosić

3.10.2021

Nedjeljni program u ligama petice donio je mnogo uzbuđenja. Zanimljivo, poraze su upisali PSG i Bajern Minhen, a trijumfom na Artemio Frankiju Napoli je ostao jedina stopostotna ekipa u pet najjačih evropskih liga.

Napolitanci igraju fenomenalno pod trenerskom palicom Lućana Spaletija (Luciano Spalletti), a danas su bili upisali pobjedu na gostovanju kod Fiorentine rezultatom 2:1. To im je sedma pobjeda u isto toliko odigranih utakmica.

Fiorentina je povela u 28. minuti preko Lukasa Martineza Kvarte (Lucas Quarta), a Napoli je do poravnanja stigao 11 minuta kasnije kada je prvo Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne) propustio pogoditi s bijele tačke, da bi Hirving Lozano natrčao na odbitak i pospremio ga u mrežu.

Napoli je u 50. minuti preko Amira Rahmanija (Rrahmani) stigao do preokreta i, ispostavit će se, pobjede.

Inače, danas je PSG iznenađujuće izgubio na gostovanju Renu (2:0) u okviru 9. kola francuske lige, a još šokantniji bio je poraz Bajerna na Alijanc Areni od Ajntrahta iz Frankfurta (1:2) u utakmici 7. kola Bundeslige.