Naš veznjak Rade Krunić igru je napustio u 77. minuti

Ibrahimović sjajnim golom doveo "Rosonere" u vodstvo. AFP

Piše: M. K.

31.10.2021

U grotlu skoro punog stadiona "Olimpiko" u Rimu, u derbiju 11. kola Serije A, fudbaleri Rome ugostili su večeras Milan, za koji je od prve minute igrao i naš veznjak Rade Krunić.

Milan je ostvario važnu pobjedu rezultatom 2:1, te se bodovno poravnao s Napolijem na vrhu tabele.

Gosti su došli u vodstvo u 26. minuti kada je večeras sjajni Zlatan Ibrahimović iz slobodnjaka sa oko 18 metara pogodio za 0:1 "Rosonera", a taj pogodak možete pogledati OVDJE.

U 57. minuti meča već je bilo 0:2.

Milan je nakon intervencije VAR-a dobio penal koji je napravljen nad Ibrom, a u gol ga je pretvorio Frenk Kesi (Franck Kessie).

U 66. minuti Tio Hernandez (Theo Hernandez) zaradio je drugi žuti karton, pa je Milan do kraja igrao s 10 igrača.

Uslijedila je drama na Olimpiku nakon što je Roma smanjila na 1:2 preko Stefana El Šaravija (Stephan El Shaarawy) u 93. minuti, ali do boda nije uspjela doći.

Dosta dobru partiju na sredini terena odradio je Krunić, a izašao je iz igre u 77. minuti.