Dortmund na krilima Halanda, Šik se novim golovima približio Levandovskom

Odigrana još četiri susreta 16. kola

Haland: Dvostruki strijelac. AFP

15.12.2021

U četiri večerašnja meča 16. kola njemačke Bundeslige, koji su odigrani u terminu od 20.30 sati, viđeno devet pogodaka.

Borusija Dortmund je rezultatom 3:0 savladala fenjeraša Grojter Firt, a dva od tri gola postigao je Erling Haland (Haaland). Prvi s bijele tačke u 33. minuti, a drugi nakon asistencije Juliana Brandta u 82. minuti. Pobjedu "Milionera" potvrdio je Donijel Malen ( Donyell) u 89. minuti.

Patrik Šik (Schik) nastavio je golgetersku seriju, zabivši oba pogotka za Bajer Leverkuzen u remiju s Hofenhajmom (2:0).

S ta dva gola češki napadač došao je do učinka od 16 pogodaka ove sezone i drugi je strijelac prvenstva iza Roberta Levandovskog (Lewandowski), koji je protivničke mreže tresao u 18 navrata.

Gosti su u finušu uspjeli stići do boda golovima Anđela Stilera (Angelo Stiller) u 80. i Munasa Dabura (Dabbur) u 83. minuti.

Lajpcig je ispustio pobjedu na gostovanju kod Augzburga (0:1), gdje je vodio zahvaljujući golo Andrea Silve iz 19. minute.

Domaće je poraza spasio golom iz penala u 85. minuti spasio Danijel Kaliđuri (Daniel Caligiuri).

Susret između Union Berlina i Frajburga okončan je bez pogodaka 0:0.