Haland nastavio golgetersku seriju, "Građani" superiorni na Molinou

Nova pobjeda Sitija za skok na čelo tabele

Haland: 11. gol sezone. TWITTER

17.9.2022

Engleski prvak Mančester siti je u susretu 8. kola engleske Premijer lige slavio na gostovanju kod Vulverhemptona s ubjedljivih 0:3, te privremeno preuzeo lidersku poziciju.

Već u 1. minuti Kevin De Brujne (De Bruyne) je proigrao Džeka Griliša (Jack Grealish), koji je pogodio za 0:1.

"Građani" su udvostručili prednost u 16. minuti, kada je Erling Haland (Haaland) poslije asistencije Bernanrda Silve postigao svoj 11. gol ove sezone.

Domaći su u 33. minuti ostali s igračem manje, jer je crveni karton zaradio Nejtan Kolins (Nathan Collins), a gosti su iskoristili brojčanu prednost na terenu i golom Fila Fodena (Phil) u 69. minuti potvrdili pobjedu. I ovaj put je kao kod prvog gola asistirao De Brujne.

Siti trenutno ima 17 bodova i lider je, dok su Vulvsi na 16. mjestu s šest osvojenih bodova.