Džeko će sačekati na jubilej, Inter poražen u Udinama

Bh. reprezentativni napadač zamijenjen u 67. minuti

Džeko: Bez 100. gola. AGENCIJE

18.9.2022

Milanski Inter nastavio je s lošim ovosezonskim rezultatima, nakon što je danas poražen na gostovanju kod Udineza s 3:1 u susretu sedmog kola Serije A.

Poveli su gosti već u 5. minuti pogotkom Nikola Barele (Nicolo Barella) iz slobodnog udarca, a poravnanje domaćinu donio je Milan Škriniar (Skriniar) autogolom u 22. minuti.

Potpuni preokret Udinezea uslijedio je u finišu susreta. Prvo je Jaka Bijol u 84. minuti pogodio za 2:1, da bi Tolgaj Arslan (Tolgay) u 93. potvrdio veliku pobjedu svog tima.

Bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (36) započeo je meč za Inter i igrao je do 67. minute, kada ga je na terenu zamijenio Hoakin Korea (Joaquin Correa).

"Dijamant" je u današnjem susretu imao priliku doći do jubilarnog 100. gola u Seriji A, na koji će ipak morati pričekati.

Inter je trenutno na učinku od 12 bodova iz sedam utakmica i tek na 6. mjestu ligaške tabele.

Udineze se pak probio na prvo mjesto sa 16 bodova.