MUNDIJAL 2022

Brazilci uspjeli savladati Švicarsku za nokaut fazu, ovom rezultatu se raduju i u Srbiji

Utakmica drugog kola grupe G

Piše: E. Ć.

28.11.2022

Sa današnje utakmice - Avaz
+5

Fudbaleri Brazila obezbijedili su plasman u narednu rundu jer su u 2. kolu grupne faze Svjetskog prvenstva savladali selekciju Švicarske sa minimalnih 1:0, a gol odluke postigao je Kazemiro (Casemiro) u 83. minuti.

Brazilci su većim dijelom utakmice napadali, ali su se Švicarci uspješno branili, sve do 83. minute kada se Kazemiro ubacio iz drugog plana, a onda nakon dodavanja Rodriga (Rodrygo) raspalio po lopti.

"Karioke" su zahvaljujući ovoj pobjedi izborile plasman u narednu rundu, a ovom rezultatu se raduju i u Srbiji jer su "Orlovi" ostali u igri za narednu rundu.

Podsjetimo, u posljednjem kolu grupne faze Srbija će igrati protiv Švicarske, a Brazil će odmjeriti snage sa selekcijom Kameruna.

TOK UTAKMICE

90' - Kraj utakmice!

94' - Kakva šansa za Rodriga! Vinisijus je proigrao Rodriga, ali njegov šut u posljednji čas blokira Akanđi.

93' - Vinisijus je upropastio kontru Brazila. On i Gabrijel Žesus su išli sami na švicarskog defanzivca, ali je pobjegla lopta Vinisijusu.

90+2' - Švicarska pokušava napraviti neki napad u finišu utakmice.

90' - Šest minuta nadoknade.

86' - Fraj je zamijenio Vidmera, dok je u redovima Brazila Teljes u igri umjesto Sandra.

83' - Pogledajte sjajan gol Kazemira nakon asistencije Rodriga:

83' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Kazemiro zabija, Brazil vodi! Rezultat koji odgovara Srbiji, koja će u posljednjem kolu grupne faze igrati sa Švicarskom za prolaz.

81' - Opasan korner Antonija, ali i od ovoga su se odbranili Švicarci.

78' - Sjećate li se legendarnog "Brke" koji je imao svoju "Boginju" i po svuda je pratio reprezentaciju Brazila? Klovis Akosta Fernandeš je preminuo 2015. godine nakon što se devet godina borio s rakom. Nema ga već devet godina uz "Karioke", no, njegovu tradiciju nastavili su sin Frank i Gustavo.

75' - Dvije promjene sada i u timu Švicarske. Seferović i Abišer mijenjaju Embola i Sova.

73' - Entoni i Žesus mijenjaju Rafinju i Ričarlisona.

72' - Selektor Brazila Tite sprema nove izmjene.

66' - Ričarlison se izvukao iz ofsajda, opravdana odluka sudija.

65' - Ništa od gola! Sudija zbog ofsajda poništava pogodak Vinisijusa! Pogledajte i zbog čega.

64' - GOOOOOOOOOOOOOL! Brazil vodi! Sjajna akcija i gol Vinisijusa!

61' - Bez mnogo rizika i s jedne i s druge strane. Podsjetimo, i Brazil i Švicarska su u ovaj meč ušli sa tri boda nakon pobjeda u prvom kolu protiv Srbije, odnosno Kameruna.

58' - Mijenjaju i Švicarci. Stefen i Fernandeš su u igri umjesto Ridera i Vargasa.

58' - Nova izmjena u Brazilu, Pedro Guimareš mijenja Freda.

57' - Ričarlison je zakasnio na centaršut Vinisijusa i propustio dobru priliku.

56' - Sa tribina 974 stadiona utakmicu prate i legende Brazila - Ronaldo Nazario de Lima i Roberto Karlos.

53' - Švicarci su sada imali dobru priliku. Jedan prizeman centaršut sa desne strane, ali čisti to odbrana Brazila.

52' - Sada je i Fred požutio na drugoj strani.

50' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, dobio ga je Rider nakon prekršaja.

46' - Jedna izmjena napravljena je uoči drugih 45 minuta. Rodrigo je zamijenio Paketu, Brazilci će sada biti još ofanzivniji.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Trenutak kada je nestalo svjetla na stadionu 974. Screenshot

45' - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut sudijske nadoknade.

44' - Nakratko je nestalo struje na stadionu 974.

44' - Dva vezana kornera za Rafinju, ali sigurna je odbrana Švicarske.

39' - Švicarci su sada dobro iskombinovali, no odbrana Brazila je na visini zadatka.

38' - Novi korner za Selesao, kratko ga izvodi Rafinja. Siguran je golman Švicarske.

Somer brani šut Vinisijusa. Twitter

35' - Brazilci stežu obruč oko gola Švicarske.

31' - Inače, reprezentacija Švicarske je prije meča imala nesreću. Autobus sa fudbalerima je imao nesreću, kada se zabio u policijski automobil.

27' - Kakva šansa! Odlično je Rafinja poslao loptu sa desne na lijevu stranu, Vinisijus je šutirao, ali brani to sjajni Somer!

26' - Brazilci pokušavaju kreirati napad, Švicarci su dobro postavljeni u odbrani.

23' - Tiago Silva je napravio faul, srušio je protivnika. Ivan Barton je svirao faul i daje mu do znanja da neće tolerirati takvo ponašanje.

19' - Brazilci su sada zaprijetili. Paketa je sa lijeve strane uputio prizeman centaršut, ali odbrana Švicarske reaguje u posljednji trenutak.

Paketa u borbi za loptu. Anadolija

13' - Dobra akcija Brazilaca, ali bježi lopta Ričarlisonu.

10' - Nema ozbiljnih akcija do sada, miran početak ovog susreta.

6' - Švicarska ima prvi korner na utakmici.

1' - Počela je utakmica!

Ovaj meč je od velike važnosti u grupi F. Ukoliko "Karioke" pobijede, obezbijedile su plasman u narednu rundu, te bi tako pomogle Srbiji koja u ovoj utakmici navija za njih. U slučaju da Švicarska napravi iznenađenje i dođe do trijumfa, prošla bi dalje.

Vrijedi istaći da nema prijenosa utakmice na BHRT.

Poznati su i početni sastavi.

Brazil: Alison, Militao, Markinjos, Silva, Aleks Sandro, Rafinja, Fred, Kazemiro, Vinisijus, Paketa i Ričarlison.

Švicarska: Somer, Rodrigez, Elvedi, Akanđi, Vidmer, Frojler, Đaka, Rider, Sov, Vargas i Embolo.

Podsjetimo, ove dvije reprezentacije su se sastale u grupnoj fazi Mundijala u Rusiji prije četiri godine, a završilo je bez pobjednika (1:1). Za Brazil je pogodio Kutinjo (Coutinho), dok je vrijedan bod Švicarskoj donio Steven Zuber.