PRVI IGRAČ MUNDIJALA

Velika nagrada BBC-a: Proglasili Mesija Svjetskom sportskom zvijezdom godine

Mesi je odveo Argentinu do njihovog prvog trijumfa na Svjetskom prvenstvu nakon 36 godina

Mesi: Imao sam dovoljno sreće da postignem sve. AP

H. J. I.

21.12.2022

Argentinska nogometna zvijezda i najbolji igrač Mundijala Lionel Mesi (Messi) koji je na svjetskom prvenstvu u Kataru osvojio naslov svjetskih prvaka sa svojim saigračima proglašen je Svjetskom sportskom zvijezdom godine za 2022. prema izboru BBC-a.

Mesi (35) je odveo Argentinu do njihovog prvog trijumfa na Svjetskom prvenstvu nakon 36 godina.

Napadač PSG-a osvojio je i Zlatnu loptu, koja se dodjeljuje najboljem igraču na turniru, nakon što je zabio sedam golova na svom petom Svjetskom prvenstvu.

U finalu je Mesi zabio dva gola, a i realizirao je penal u raspucavanju kada je Argentina pobijedila Francusku 4:2 na jedanaesterce nakon uzbudljivog remija 3:3.

- To sanja svako dok je mali. Imao sam dovoljno sreće da postignem sve i ono što mi je nedostajalo, pronašao sam ovdje - rekao je Mesi nakon što je u nedjelju podigao pehar svjetskog prvaka.