Arsenal na najbolji mogući način završio godinu: "Topnici" razbili Brajton

Iskoristili su i kiks Mančester sitija, pa povećali svoju prednost na vrhu tabele

"Topnici" na plus sedam od Sitija. Twitter

31.12.2022

Fudbaleri Arsenala na najbolji način završili su 2022. godinu pošto su danas u okviru 18. kola Premijer lige savladali Brajton rezultatom 4:2.

"Topnici" će godinu završiti na prvom mjestu, sa sedam bodova više od drugoplasiranog Mančester sitija koji je ranije danas remizirao sa Evertonom (1:1).

Arsenal je poveo već u 2. minuti pogotkom Bukaja Sake (Bukayo), a vodstvo je udvostručeno u 39. minuti kada se u strijelce upisao Martin Odegar (Odegaard). Identično kao i prvo, "Topnici" su i drugo poluvrijeme otvorili golom. U 47. minuti na 3:0 povisio je Edi Nketija (Eddie Nketiah).

Brajton je uzvratio u 65. minuti preko Kaore Mitoma, ali Arsenal je šest minuta kasnije ponovo vratio tri gola prednosti, a pogodio je Gabrijel Martineli (Martinelli). Konačan rezultat utakmice postavio je Evan Ferguson u 77. minuti.

Arsenal je prvi sa 43 boda, drugi Siti ima 36. Brajton je na 8. poziciji sa 24 osvojena boda.