NADIGRALIJ BRAJTON

Nakon Sitija, slavio i Arsenal: Topnici preuzeli vrh Premijeršipa

Arsenal je sada prvi tim engleskog Premijeršipa sa 71 osvojenim bodom, dok Liverpul i Siti imaju po 70

Arsenal: Lider Premijeršipa. AP

6.4.2024

Fudbaleri Arsenala su slavili u 32. kolu engleskog Premijeršipa na gostovanju kod Brajtona rezultatom 0:3.

Ova pobjeda je itekako važna za Topnike, s obzirom da su zaostajali za Liverpulom i Mančester sitijem, koji doduše ima utakmicu više,  ali su sada preuzeli lidersku poziciju i "prebacili loptu u Liverpulovo" polje.

Pobjedu su im donijeli Bukajo Saka (Bukayo), koji je načeo mrežu Brajtona u 33. minuti iz penala.

Golovima Kaija Haverc (Havertz) i Leandra Trosara (Trossard) u 62., odnosno u 86. minuti Arsenal je potvrdio pobjedu.

Golove Haverca i Trosara OVDJE i OVDJE

Arsenal je sada prvi tim engleskog Premijeršipa sa 71 osvojenim bodom, dok Liverpul i Siti imaju po 70. Liverpul ima utakmicu manje, koju igra u nedjelju protiv Mančester junajteda.