SPORNA SITUACIJA

U Marseju "rigaju" vatru: Kolašinac se mogao povrijediti, a sudija nije svirao penal

Za mene je to bio penal i crveni karton, poručio je nakon meča Tudor

Oštar start nad Kolašincem. Screenshot

29.1.2023

Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta u derbiju 20. kola francuskog prvenstva između njegovog Marseja i Monaka (1:1).

Monako je poveo u 17. minuti nakon što je Džordan Veretu (Jordan Veretout) poslao loptu u vlastitu mrežu. Marsej je do izjednačenja došao na startu drugog poluvremena. U 47. minuti pogodio je Aleksis Sančez (Alexis Sanchez).

U 73. minuti dogodio se sporni trenutak zbog kojeg su se burno protestovali u Marseju. Naime, Kolašinac je natrčao na jednu loptu u šesnaestercu, a na njega je žestoko startovao Giljermo Maripan (Guillermo).

Kolašinac je mogao doživjeti tešku povredu, a glavni sudija ovog meča Džeremi Pinjar (Jeremie Pignard) nije ni pomislio da pokaže na bijelu tačku.

- Za mene je to bio penal i crveni karton. Ovo je najveća greška u fudbalu koju sam vidio od kada postoji VAR. Meni je to neobjašnjivo - rekao je nakon utakmice trener Marseja Igor Tudor.