PREMIJERŠIP

Totenhem slavio u gradskom derbiju za skok na četvrto mjesto

Prvi dio meča nije donio velika uzbuđenja u Londonu, ali se sve promijenilo u drugom poluvremenu

Totenhem slavio važnu pobjedu. Twitter

N. Ridžal

19.2.2023

Fudbaleri Totenhema savladali su Vest Hem sa 2:0 u utakmici 24. kola engleske Premijer lige.

Totenhem je ovim trijumfom izbio na četvrto mjesto na tabeli, mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone. Vest Hem je nakon ovog poraza na 18. poziciji i prijeti mu ispadanje iz lige.

Prvi dio meča nije donio velika uzbuđenja u Londonu, ali se sve promijenilo u drugom poluvremenu. Tada je Totenhem pritisnuo Vest Hem i uspio je postići dva gola.

Domaći su poveli u 56. minuti, kada je Hojbjerg (Hojbejerg) sjajnim pasom proigrao Dejvisa (Davids), a ovaj uposlio Emersona Rojala (Emmerson Royal),koji je pogodio mrežu "čekićara".

Korejanski reprezentativac Heung Min-Son ušao je u igru u 68. minuti umjesto Rišarlisona (Richarlison) i samo četiri minute kasnije postigao pogodak za konačnih 2:0.