RADO ZABORAVLJENI MOMENTI

Najgori porazi Liverpula u evropskim takmičenjima

Najteži porazi Liverpula u Ligi prvaka. SCREENSHOT/Twitter

22.2.2023

Iako su jedna od najvećih ekipa na prostorima Evrope, Liverpul je imao svoju dozu teških poraza.

Neki od najtežih poraza u historiji Liverpula su bili dijelovi poznatih priča, dok su drugi samo tu da bi se navijači popularnih Redsa prisjetili nekih težih dana.

5)Liverpul – Real Madrid 0:3 (22.10.2014.)

Liverpul je tada bio pod vodstvom Brendana Rodžersa (Rodgers), a u ovoj utakmici grupne faze Lige prvaka su bili deklasirani.

Prvi pogodak je postigao Kristijano Ronaldo (Cristiano), dok je druga dva postigao Karim Benzema, kojeg ćemo još spominjati u ovom tekstu.

Sve se to desilo u prvom poluvremenu, a Karlo Anćeloti ( Carlo Ancelotti) je u svom prvom mandatu u ekipi iz Madrida bio u prednosti od 3 gola po prvi put još od legendarnog finala 2005. godine, ali ovaj put nije bilo povratka za Liverpul.

4) Barcelona – Liverpul 3:0 (1.5.2019.)

Jedna od utakmica koje su ostale zaboravljene u historiji, uprkos ogromnoj pobjedi Barcelone, je i prva utakmica polufinala Lige prvaka u sezoni 2018/19.

Prvi gol na utakmici je postigao Luis Suarez, da bi Lionel Mesi (Messi) potpuno ukrao šou sa svoja dva gola, od kojih je jedan i legendarni slobodni udarac.

Zašto je ostala zaboravljena?

Ti golovi nisu donijeli puno toga Barceloni, osim možda što su započeli priču o jednom od najvećih povrataka u historiji Lige prvaka.

3)Napoli – Liverpul 4:1 (7.9.2022.)

Napoli je jedan od najljepših priča sezone 2022/23.

Iako je ova tvrdnja istinita, niko nije očekivao ovakav nastup protiv ekipe Jirgena Klopa (Jurgen Klopp).

Italijanska ekipa je golovima Pjotra Zijelinskog (Piotr Zielinski), Andrea Zamboa-Angise (Anguissa) i Đovanija Simeonea (Giovanni), već u 47. minuti vodila rezultatom 4:0.

Kolumbijsko krilo Luis Diaz je u 49. minuti uspio samo ublažiti ovaj teški poraz.

Ova utakmica je bila određeni uvod za sljedeći poraz...

2)Liverpul – Real Madrid 2:5 (21.2.2023.)

Liverpul je poslije 14 minuta vodio sa 2:0.

Kada se činilo da je već poznat ishod ove utakmice, Madriđani su pokazali još jednom zašto su jedna od najboljih ekipa u historiji fudbala.

Madriđani su postigli pet golova do kraja utakmice i nanijeli drugi najteži poraz u historiji ovog takmičenja Redsima.

Liverpulu je ovo također tek treći put da prima 5 golova na svom stadionu, a prvi put da se to dešava u Ligi prvaka.

1)Ajaks – Liverpul 5:1 (7.12.1966.)

Liverpulov najteži poraz u Ligi prvaka je došao davne 1966. godine, kada su gostovali u Amsterdamu kod Johan Krojfa (Cruyff) i ostatka legendarne ekipe.

Fudbaleri Ajaksa su pomeli sa terena protivnike, a navijači nisu mogli ni vidjeti dio utakmice zbog guste magle. Možda je to i bilo bolje za navijače Liverpula.