"Zmajevi" na današnji dan igrali protiv Brazila

Strijelac za naš tim bio je Vedad Ibišević

Spahić i Nejmar u duelu. Twitter

28.2.2023

Na današnji dan prije 11 godina, reprezentacija BiH je u Sent Galenu odigrala prijateljsku utakmicu protiv Brazila.

Brazil je poveo u 6. minuti golom Marsela (Marcelo), a izjednačio je Vedad Ibišević sedam minuta kasnije.

"Karioke" su do trijumfa rezultatom 2:1 došle tek u sudijskoj nadoknadi autogolom Saše Papca.

Za Brazil su igrali: Žulio Cezar, Dani Alveš, Tijago Silva, David Luiž, Marselo, Hernaneš (od 67. minute Hulk), Sandro (57. Elijas), Fernandinjo, Ronaldinjo (62. Ganso), Nejmar (90. Žonas), Damijao (82. Lukas). Selektor: Mano Menezes.

Za BiH su igrali: Begović, Papac, Spahić, Pandža, Rahimić, Jahić, Pjanić (81. Maletić), Misimović (88. Ibričić), Džeko, Ibišević (78. Salihović), Medunjanin (78. Zahirović). Selektor: Safet Sušić.