Siti sa bijele tačke probio bunker Palasa

Haland je ponovo bio igrač odluke. AP

G. Š.

11.3.2023

Mančester sitija pobijedio je Kristal Palas u gostima sa 1:0 (0:0) golom Erlinga Halanda u 77. minutu iz penala, u 27. kolu Premijer lige.

„Građani“ sada imaju dva boda manje i meč više od Arsenala, koji u nedjelju gostuje Fulamu.

Navijači su već počeli da skandiraju ime Kevina de Brujnea, koji je ostavljen na klupi, ali jedan potez u 77. minutu obrnuo je tok meča. Olise je nespretno startovao na Gindoanu u šesnaestercu, a Haland je izveo najstrožiju kaznu i plasirao loptu po sredini gola (1:0). To je bio 28. premijerligaški gol za Norvežanina.

Minut poslije gola u igru je ušao i De Brujne umesto Silve.

Otvorio se potom Palas, bilo je nekoliko polu-opasnih situacija pred golom Sitija, ali je pobjeda ipak sačuvana.