32-godišnjak na debiju poveo Španiju do pobjede: Hrvatska kiksala u Splitu

Favoriti su startali pobjedama, kako se i očekivalo

Hoselu: Strijelac dva gola Španije. AP

25.3.2023

Španija je na stadionu La Rosaleda u Malagi slavila protiv Norveške 3:0.

Norvežanima je falio njihov najbolji igrač Erling Haland (Haaland), koji se povrijedio i ranije se vratio u Mančester.

Španci su poveli u 12. minuti preko Danija Olme. Alehandro Balde (Alejandro) je imao glavnu ulogu, koji je dobro prošao po strani i namjestio loptu za Olma koji je odličnim udarcem savladao golmana Novreške.

32-godišnji Hoselu (Joselu) je potvrdio pobjedu Španaca u 84. i 86. minuti. Napadač Espanjola je u igru ušao nekoliko minuta ranije, a na svom debiju uspio je dva puta pogodi.

U grupi A je danas Škotska slavila 3:0 protiv Kipra.

Hrvatska reprezentacija je u Splitu na stadionu Poljud remizirala protiv Velsa rezultatom 1:1.

Hrvati su u 27. minuti došli do prednosti preko Andreja Kramarića koji je spretno došao do lopte pokraj Vilijamsa (Williams). Sjurio se na gol Velsa i vrhom kopačke s ruba šesnaesterca pogodio u donji desni ugao.

Vels je došao do izjednačenja, na nesreću Hrvata, u trećoj minuti nadoknade kada je pogodio Nejtan Brukhed (Nathan Brookhead) nakon što se najbolje snašao u šesnaestercu bronzanih sa Svjetskog prvenstva.

U ovoj grupi D je danas Turska na gostovanju u Armeniji slavila rezultatom 1:2.