Iznenađujuća pobjeda bh. kadeta, čeka se rasplet ostalih grupa

Naš tim savladao favoriziranu Bjelorusiju sa 2:1

Kadetska selekcija BiH. NS BiH

N. D.

28.3.2023

Kadetska (U-17) reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je ostvarila pobjedu u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U 3. kolu su mlade bh. nade sa 2:1 savladale favoriziranu Bjelorusiju, koja je bila lider grupe uoči ove utakmice.

Poveo je tim Admira Raščića golom Ajdina Beganovića u 16. minuti, kojem je asistirao Marko Brekalo, da bi se Bjelorusili vratili preko Liukeviča četiri minute prije odlaska na odmor.

Do pobjedonosnog gola "Zmajići" stižu preko Stefana Marčetića u 72. minuti, kada on postavlja konačnih 2:1.

Završili su tako "Zmajići" na drugom mjestu, ali najslabiji drugoplasirani tim kvalifikacija neće izboriti plasman na EP. Postoji šansa da to bude BiH, zbog poraza od Srbije prije dva dana od 5:0.

Putnici na EP će biti poznati nakon što se završe ostale utakmice kvalifikacija, u svim grupama.