LA LIGA

Odlične vijesti za selektora Hadžibegića: Hadžikaduniću 90 minuta u pobjedi Majorke

Hadžikadunić: 90 minuta u pobjedi Majorke. Screenshot/Twitter

17.4.2023

U posljednjoj utakmici 29. kola La Lige Majorka je gostovala u Vigu kod Selte i zabilježila pobjedu rezultatom 0:1.

Iako su domaći dominirali u posjedu lopte tokom većeg dijela susreta, izglednije šanse imala je Majorka.

Najbolju je imao Endiaje (Ndiaye) u 16. minuti kada je sa distance šutirao, ali lopta odlazi malo pored gola domaćih.

Pet minuta kasnije gosti su stigli u vodstvo preko istog igrača. Nakon jednog centaršuta najviši u skoku bio je Murići (Muriqi) koji je proslijedio loptu do napadača, a ovaj sa samo nekoliko metara trese mrežu za 0:1.

U drugom dijelu situacija na terenu se nije mijenjala.

Najbolju priliku za domaće imao je Tapija u finišu susreta koji šutem sa velike udaljenosti pogađa prečku.

Cijeli meč za Mallorcu odigrao je bh. fudbaler Dennis Hadžikadunić.