LA LIGA

Hadžikadunić debitovao za Majorku: U odličnoj utakmici viđeno šest golova

Majorka je u sklopu 28. kola gostovala na stadionu Hose Zarilja kod ekipe Real Valjadolid

Hadžikadunić: Upisao debi za Majorku. RCD Mallorca

9.4.2023

Bh. reprezentativac Dennis Hadžikadunić je konačno debitovao za Majorku. On je u Majorku stigao na posudbu iz ruskog Rostova. On je sa svojom ekipom gostovao Real Valjadolidu, a utakmica je završena rezultatom 3:3.

U prvom dijelu je viđen samo jedan pogodak i to onaj Kikea Pereza u 33. minuti za vodstvo domaće ekipe.

Taj rezultat nije predugo trajao, a u drugom poluvremenu je viđen potpuni haos i dva preokreta.

Napadač Majorke Vedat Murići (Muriqi) je u 53. minuti donio poravnanje, da bi pet minuta kasnije Moralnes doveo goste i u prednost, preokrenuvši zaostatak.

Ipak, tu nije bio kraj odličnoj utakmici, pošto je Valjadolid prvo izjednačio preko Selima Amalaha (Amallah) u 68. minuti, a onda je Monču (Monchu) u 86. ponovo preokrenuo.

I kada su svi mislili kako će 3 boda ostati kod kuće, ponovo se pojavio Murići i u 94. sa penala postigao drugi gol na susretu, postavivši konačnih 3:3.

Hadžikadunić je u debiju odigrao svih 90 minuta, a najviše vremena je proveo na poziciji desnog beka.