LA LIGA

Realu je prijetio šok, a onda su se ukazali Modrić i Ridiger

Igrao se 78. minut kada je Modrić nabacio loptu iz kornera, a defanzivac "Kraljeva" sjajno pogodio

Ridiger: Junak Madriđana. AP

3.1.2024

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Majorku teže od očekivanog u 19. kolu španske La Lige sa 1:0.

Real je napadao, a šanse je imala i Majorka. Imao je Real nekoliko odličnih prilika. Prvu pravu propustio je Vinisijus Žunior (Vinicius Junior) kada je šutirao pored gola iz izgledne pozicije u 20. minuti.

Majorka je mogla šokirati sve u Madridu u 43. minuti, ali je Antonio Sančez (Sanchez) pogodio prečku. Danijel Rodrigez (Rodriguez) je u 54. uzdrmao stativu.

Okvir gola zatresao je i Realov Hoselu (Joselu) u 72. minuti, a onda se dogodio 78. minut. Luka Modrić je izveo korner sa lijeve strane, a sjajno je glavom pogodio Antonio Ridiger (Rudiger). Taj gol pogledajte OVDJE.

Real je ostao prvi sa 48 bodova, ima tri manje od Đirone koja tek treba odigrati svoju utakmicu 19. kola La Lige.