DRAMA NA OLIMPIKU

Gledali smo uspavanku, a onda su u nadoknadi viđena dva gola: Luda završnica derbija Rome i Milana

Bio je ovo jedan od najvažnijih duela u borbi za plasman među četiri najbolje ekipe

Detalj sa utakmice. Twitter

29.4.2023

Fudbaleri Rome i Milana podijelili su bodove u derbiju 32. kola  italijanske Serie A (1:1).

Gledali smo pravu fudbalsku uspavanku. I jedni i drugi su mnogo više pažnje posvećivali svom, nego protivničkom golu. To potvrđuje i činjenica da do sudijske nadoknade nismo vidjeli niti jedan pokušaj u okvir gola.

A onda je u 93. minuti Tejmi Ebraham (Tammy Abraham) pogodio za erupciju oduševljenja na Olimpiku.

Međutim, radost domaćih pokvario je Aleksis Salemejkers (Alexis Saelemaekers) tri minute kasnije.

Bio je ovo jedan od najvažnijih duela u borbi za plasman među četiri najbolje ekipe. Roma i Milan i dalje dijele 4. mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka sa po 57 osvojenih bodova.

Inače, Rade Krunić je za Milan odigrao svih 90 minuta i zaradio je karton u 75. minuti, dok Benjamin Tahirović nije dobio priliku za igru kod Rome.