ITALIJA

Atalanta ostvarila bitnu pobjedu i dodatno zakuhala borbu za Ligu prvaka

Za tri mjesta koje vode u Ligu prvaka bori velika bitka, a u borbi je čak šest ekipa - Lacio, Juventus, Milan, Roma, Atalanta i Inter

Veliki trijumf Atalante. Twitter / CBS Sports Golazo

29.4.2023

Atalanta je ostvarila bitnu pobjedu na gostovanju kod Torina u utakmici 32. kola italijanske Serie A (2:1).

Tim iz Bergama je poveo u 34. minuti preko iskusnog Davidea Zapakoste (Zappacosta). "Plavo-crni" su na odmor otišli sa golom prednosti.

Antonio Sanabria je u 75. minuti pogodio za izjednačenje rezultata. Kada se činilo da će se susret završiti bez pobjednika, Duvan Zapata je izrastao u heroja svog tima i donio bitnu pobjedu Atalanti golom u 88. minuti.

Atalanta je ovom pobjedom dodatno zakuhao već jako neizvjesnu borbu za plasman među četiri najbolje ekipe Italije.

Napoli je nedostižan na 1. mjestu, ali se za preostala tri mjesta koje vode u Ligu prvaka bori velika bitka, a u borbi je čak šest ekipa - Lacio, Juventus, Milan, Roma, Atalanta i Inter.