Detalj s meča Torino - Milan. Twitter

A. M.

12.5.2021

Odigrano je devet utakmica 36. kola italijanske Serije A

Najubjedljiviju pobjedu upisao je Milan na gostovanju Torinu 0:7. "Rosoneri" su do vrha napunili mrežu večerašnjeg domaćina i napravili veliki korak ka plasmanu u Ligu prvaka.

Njihov glavni konkurent u toj misiji, Juventus, slavio je u gostima protiv Sasuola rezultatom 1:3 i ostao u igri četvrto mjesto.

Atalanta je nakon pobjede protiv Beneventa 2:0 bodovno poravnata s Milanom na drugoj poziciji, a lider i novi šampion Italije, Inter savladao je Romu kod kuće sa 3:1.

Tri boda u gostima osvojila je i Đenova savladavši Bolonju 0:2. Sampdorija i Specija su remizirale 2:2, a Lacio je golom u posljednjim trenucima savladao Parmu sa 1:0.

Ranije danas Kaljari i Fiorentina su podijelili bodove u meču bez golova.

Edin Džeko je bio asistent kod gola Rome i na terenu je proveo svih 90 minuta. Rade Krunić je ušao sa klupe u 63. minuti i do kraja meča upisao dvije asistencije, dok Amer Gojak nije bio u rosteru Torina zbog povrede leđa.