Napulj je sinoć gorio: Pogledajte kako grad slavi titulu svojih miljenika

Napoli je remijem protiv Udinesea i matematički osigurao titulu prvaka Italije

Ludnica u Napulju. Screenshot/Twitter

5.5.2023

U Napulju je sinoć viđeno ogromno slavlje u cijelom gradu, a razlog je osvajanje titule nakon 33 godine čekanja.

Napoliju je za titulu prvaka bio potreban jedan bod u utakmici sa Udineseom, kako bi i matematički pet kola prije kraja postali prvaci Italije.

Za njih nije dobro počelo pošto je Slovenac Sandi Lovrić pogodio u 13. minuti, ali je Viktor Osimhen (Victor), sjajni nigerijski napadač, donio izjednačenje u 52. minuti i postavio konačni rezultat 1:1. Taj bod ih je odveo na nedostižnih 16 prednosti u odnosu na drugoplasirani Lacio i tako su osvojili naslov.

Ovaj klub je bio prvak Italije 1987. i 1990. godine, predvođen velikim Diegom Maradonom, a u svojim vitrinama imaju i šest trofeja Italijanskog kupa i dva Superkupa.

Očekivano, nakon što su osvojili titulu prvaka, u Napulju je uslijedilo veliko slavlje i navijači Napolija su velikim vatrometom pokazali koliko im znači ovaj uspjeh.

Snimci koji su se pojavili na društvenim mrežama najbolje pokazuju njihovu radost.

Mediji u Italiji pišu da je tokom sinoćnjeg slavlja jedan navijač podlegao od povreda zadobijenih od vatrenog oružja, dok su tri povrijeđene.