Sloboda povela a onda se Zrinjski uozbiljio: Plemići dominantni u Čitluku

Zrinjski nastavlja sa dobrim predstavama u najelitnijem rangu bh. fudbala

Zrinjski: Siguran u Čitluku. HŠK Zrinjski

6.5.2023

Fudbaleri Zrinjskog su u Čitluku dočekali tuzlansku Slobodu i tako otvorili 30. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je završila rezultatom 4:1.

Sloboda je povela već u 8. minuti golom Saše Maksimovića, nkaon što je iskoristio grešku golmana Marića.

Njihova radost nije dugo trajala. Već u 14. minuti je na centaršut Bekića Franko Sabljić matirao golmana Bukvića za poravnanje. Igrala se 28. minuta kada se Prskalo prošetao kroz odbranu i dodao do Matiju Malekinušića koji je pogodio za preokret.

Treći gol u mreži Slobode je došao u 57. minuti. Malekinušić je ovaj put bio u ulozi asistenta. Bilbija je sjajno pogodio iz voleja gol Tuzlaka.

Konačni rezultat je postavio Tomisla Kiš u 83. minuti lijepo plasiranim udarcem sa 15 metara.

Zrinjski je ove godine već osigurao titulu. Sloboda je u opasnoj zoni. Oni se nalaze na 11. poziciji sa 29 osvojenih bodova i slijedi im grčevita borba za opstanak.