ENGLESKA PREMIJER LIGA

Kejnov eurogol, a onda raspad Totenhema: Pjevcima "visi" Evropa

Borba za izlazak u evropska takmičenja se pobjedom Brentforda u potpunosti zakomplikovala

Brentford: Pobjedom se umiješao u borbu za izlazak u Evropu. Screenshot/Twitter

20.5.2023

Fudbaleri Totenhema su na svom Totenhem Hotspur stadionu dočekali Brentford u okviru 37. kola engleske Premijer lige. Rezultat na kraju utakmice je glasio 1:3 u korist gostiju.

Odlična utakmica je započela eurogolom Herija Kejna (Harry Kane) u 8. minuti. Fantastični Englez je pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo svoje ekipe.

Pjevci su imali još nekoliko pokušaja do kraja prvog poluvremena, ali bez previše uspjeha.

Tottenham [1] - 0 Brentford - Harry Kane great goal 8'
by u/Ihattaren in soccer

Međutim, to je bilo to od Totenhema na ovoj utakmici. U drugom poluvremenu kao da je izašla potpuno drugačija ekipa.

Krilnom napadaču Brentforda, Brajanu Mbeumu (Bryan), bilo je potrebno 17 minuta u drugom poluvremenu da u potpunosti preokrene rezultat. Doduše, oba gola više idu na dušu golmanu Forsteru koji je mogao bolje reagirati.

Konačni rezultat postavio je Joan Visa (Yoanne Wissa), na asistenciju strijelca dva prethodna pogotka.

Totenhem se tako udaljio od takmičenja u Evropi naredne sezone. Oni su sada 7. sa 57 bodova, isto koliko ima i osma Aston Vila, koja ima i utakmicu manje. Bod manje ima i njihov današnji protivnik, Brentford, koji se sada umiješao u borbu za izlazak u Evropu.