BUNDESLIGA

Raspad Bajerna u drugom poluvremenu: Bavarci na pragu da izgube titulu

Lajpcig je sa tri gola u drugom poluvremenu učinio veliku uslugu Borusiji Dortmund u borbi za titulu prvaka Njemačke

RB Lajpcig: Slavio protiv Bajerna. AP

20.5.2023

Bajern Minhen je do 33. kola Bundeslige držao sve u svojim rukama. Međutim, u ovom kolu je poražen od RB Lajpciga na svom terenu rezultatom 1:3.

Sve je počelo dobro za Bavarce. Serž Gnabri (Serge Gnabry) je pogodio Tomasa Milera (Thomas Muller) u 25. minuti.

Taj rezultat je stajao do 65. minute. Nakon jedne kontre, Konrad Laimer je matirao Jana Zomera (Yann Sommer).

I ono što je izgledalo kao tek pokoja kapljica kiše se brzo pretvorilo u pljusak.

Prvo je u 76. minuti Kristofer Enkunku (Christopher Nkunku) iz penala pogodio za vodstvo Lajpciga i raspad Bavaraca, da bi Dominik Sobošlaj (Szoboszlai) iz novog penala postavio konačni rezultat.

Bajern se sad nalazi u nezavidnoj situaciji. Oni se nalaze bod ispred glavnog konkurenta Borusije Dortmund, a Milioneri tek trebaju igrati svoju utakmicu ovog kola.

Nakon što su prethodni put propustili da nokautiraju Bajern, ovaj put se očekuje da će ih dovršiti.